Robotika 1 – začátečníci

Kroužek je určen pro ty, kteří na robotiku doposud nechodili. Seznámí se zde se stavbou robotů ze stavebnic OLLO Robotis a jejich programování. Stavebnice jsou podobné Legu/Merkuru, doplněné o elektroniku (programovatelnou řídící jednotku, servomotory, senzory, dálkový ovladač).

Děti si tímto zlepšují jemnou motoriku, logické a matematické myšlení a v neposlední řadě kreativitu a umění improviace. Po úvodních lekcích, kdy společně stavíme a programujeme modely robotů dle učebnice, děti dostávají šanci vymýšlet své vlastní roboty, se kterými společně nebo proti sobě bojují v robotích válkách. Na základě zkušeností z bojů, upgradují své výtvory tak, aby lépe obstáli proti svým soupeřům. Podle umístění v robotí lize si pak vybírají zaslouženou odměnu – diplom a cenu (většinou doplňky k pc nebo telefonům).

V druhém pololetí kromě robotů létáme s minidrony po škole, stavíme pro ně různé tratě a patřičně si to užíváme.

Kroužek je určen pro všechny začínající roboťáky od 3. třídy výše.

Přihlášky elektronicky prosím na ondrej.vranik@1-zsbenatky.cz, platba na sekretariátu školy. Celkový počet hodin za pololetí je 16, začínáme od října.

Aktualně:

1.10.2018 – První hodinu máme úspěšně za sebou. Kluci jsou super, vzorně pracovali, nezlobili. Většina z nich stihla postavit první projekt. Příště to zkusíme naprogramovat a rozchodit.

K organizaci: po skončení 5. vyuč. hodiny (12:30) všichni sraz před třídou č. 1 p. uč. Cyrany. Ta je odvede na oběd a pustí je přednostně na začátek fronty, tak abychom stihli začátek okolo 13hod. Po obědě si kluky přímo z jídelny odvedu do školy já. 8. hod. normálně učím, tudíž robotiku nelze posunout, jindy to časově nezvládám. Děkuji za pochopení. O.V.

V odkazu níže je aplikace interaktivních návodů stavby robotů pro telefony s Androidem. Není nutností ji mít, občas ulehčí práci při stavbě:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.robotis.mdesign&hl=cs

        

Jazykový pobyt na Maltě

Informace pro rodiče: ZDE

Přihláška: ZDE

Nabídka: ZDE

 

Ukázka z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz