Aktuality 2.st.

JaZZové Benátky

ZŠ Husovo náměstí chce touto cestou poděkovat organizaci JaZZové Benátky za sponzorský dar.

V sobotu 24. 6. 2019 se konal festival jazzové hudby a organizátoři výtěžek věnovali naší škole na podporu výuky hudební výchovy. DĚKUJEME!!!!

 

9.A se loučí

Předposlední školní den proběhla na Plajchu tradiční školní slavnost, rozloučení našich deváťáků se spolužáky, s učiteli, prostě se školou.

Večerem provázeli Nikola Portová a Petr Thoss a svých úloh moderátorů se zhostili téměř profesionálně. Uvedli několik žákovských vystoupení (gymnastika, Pomáda, rugby tým, recitace, divadelní představení a další). Mezitím vyučující oceňovali nejlepší sportovce, úspěšné řešitele olympiád a jiných vědomostních soutěží, členy Školního parlamentu, dobrovolníky ze Seniorklubu. Deváťáci se nechali ošerpovat, přednesli poděkování rodičům a osobně poděkovali i všem učitelům, kteří nějakým způsobem zasáhli do jejich vzdělávání na základní škole.

Večer se opravdu vydařil a našim absolventům přejeme hodně štěstí a úspěchů, aby do nové etapy svého života vykročili pravou nohou.

Malta

Letos jsme ve škole připravili zahraniční vzdělávací pobyt, tentokrát na Maltě. Naplánovány byly výlety, koupání a především výuka v místní škole.
 
Ihned po výstupu z letadla nás pohltilo vedro. Na letišti nás přivítal zástupce školy ESA, dostali jsme informační materiály a pak už jsme mířili rovnou do rodin, kde jsme byli ubytováni, abychom si i ve volném čase procvičili angličtinu. V neděli byl na programu celodenní výlet po ostrově. Nejdříve jsme navštívili 3 historická města Senglea, Cospucia a Vittoriosa. Viděli jsme krásné starodávné centrum, Památník svobody a mnoho dalších zajímavých míst. V poledne následovala prohlídka přímořského městečka Marsaxlokk, kde jsme měli čas na nákup na místním trhu. Poslední zastávkou byla přírodní památka Blue Grotto, pro zájemce byla možnost výletu na lodičkách. A protože bylo opravdu horko, museli jsme se vykoupat.
 
Od pondělí nás čekala škola. Překvapilo nás příjemné prostředí a ochota všech pracovníků. Obdrželi jsme dárky – tričko a tašku s logem školy ESA. Následoval vstupní test a rozdělení do dvou skupin na úrovně A2 a B1. Někteří byli velmi mile překvapeni ze své úrovně AJ. Náplň hodin byla zaměřena zejména na konverzaci. Každý den jsme měli nové téma a učitelé nás rozhodně nešetřili. Ve volnu jsme navštívili spoustu zajímavých míst.
 
Pobyt na Maltě byl nádherný, poučný, inspirující, vyčerpávající a hlavně nezapomenutelný.
 
Mgr. Zuzana Sovová
 
 
Co na to děti?
 
Na Maltě se mi líbilo to, že jsme měli i odpolední volno. Dále výborná restaurace ve škole. Moc milá paní učitelka ve škole a zábavný program. Šimon D.
 
Bylo to super. Nemůžu tomu výletu nic vyknout. Mnohokrát lepší než Anglie. Nejlepší školní výlet. Dobře vymyšlený program. Emma N, a Anička K.
 
Odletěli jsme 8. června v sobotu z Prahy. Let nebyl moc dlouhý a přistání bylo klidné. Rozřadili nás do rodin. Každý den jsme jezdili do školy a pak měli vždy nějaký program nebo jesme jeli na pláž. Velmi jsem si to užil a doufám, že se tam jednou vrátím. Matěj Š.
 
V sobotu 8.6. jsem odletěli na Maltu. Každý den jsme se tam 3 hodiny učili a různých tématech. Veškerá konverzace probíhala v anglickém jazyce. Po škole jsme jezdili na výlety po ostrově. Každý výlet byl jiný a všechny památky se nám líbili. Kateřina S., Martina F. a Ludmila K.
 

Výlet 7. B

Během výletu jsme byli ubytováni ve skautské základně v Liberci – Dolním Hanychově.

„První den jsme šli do ZOO, kde jsme měli vlastního průvodce. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a dostali jsme strašilky, laboratorní myšky, šváby a africké hlemýždě. Poté jsme se šli vykoupat, potom jsme se vrátili na skautskou základnu.“ (L. Válková)

„Ve čtvrtek jsme vstali a dali jsme si buchtu, kterou naši spolužáci minulý den připravili. Po poradě co budeme dělat, jsme vyrazili do horolezeckého centra Šutr.“ (T. Haeringová)

„Byla tam sranda. Nejdřív jsme se museli protáhnout a pak už jsme mohli na horolezeckou stěnu. Po lezecké stěně jsme šli na Ještěd. Cesta byla náročná, ale stálo to za to. Ještěd byl krásný.“ (S. Čadková)

„Nejlepší byl z celého dne táborák. Zahráli jsme si zábavnou hru. Všichni jsme se zasmáli.“ (H. Kotalíková)

„Třetí den jsme se rozdělili a šli jsme uklízet ubytovnu. Potom jsme šli na tramvaj a z tramvaje na nástupiště 9 a tři čtvrtě. Jeden žák si zapomněl v horolezeckém centru svoje boty, takže si pro ně šel. Domů jsme dojeli v pohodě.“ (A. Lerch)

Mirakulum (1.A a 6.A)

Ve čtvrtek 20. června jsme jeli do Mirakula. V osm hodin jsme vyjeli autobusem směr Milovice. Nejdříve jsme se prošli kolem praturů a divokých koní a po 9. hodině jsme dorazili k Mirakulu. Tam jsme šli na trampolínu, houpačky a prolézačky. Nakonec jsme šli do Vodního světa. Výlet se nám moc líbil.

6.B a 7.A na vodě

Od pondělí do středy jsme přespávali ve stanech v kempu v Týništi nad Orlicí. První dva dny jsme strávili na vodě a sjížděli jsme Divokou Orlici a spojenou řeku Orlici. Někteří zkušení vodáci, jiní méně, ale zvládli jsme to všichni na výbornou. Byl to prima osvěžující zážitek. Tak AHOJ.

Úterý a středa na Maltě

Opět zdravíme z jazykového pobytu,všichni jsme v pořádku.Ve škole pilně procvičujeme angličtinu.Každý den máme nové téma a učitelé nás rozhodně nešetří. Úterního odpoledne jsme se nemohli dočkat -čekal nás výlet na pláž Golden Bay. Ve středu odpoledne jsme se podívali do překrásného města Mdina s bohatou historií. Nechyběla zastávka na Dingli Cliffs – nejvyšší bod ostrova.

To mě zajímá

Na naší škole proběhla soutěže To mě zajímá, která se koná jednou za dva roky a účastnit se jí mohou žáci druhého stupně. Soutěžící zde představují svůj koníček, své hobby.

Přihlášených bylo více než dost, ale do konce svou práci dotáhlo jen osm nejvytrvalejších. Soutěž má přísná kritéria. Žáci nejdříve vypracují jakousi teoretickou část, kde jsme my porotci hodnotili způsob a úroveň zpracování, originalitu tématu, přínos práce pro ostatní. V Malém sále Záložny následovala prezentace práce před publikem a porotou. Žáci měli nachystané pěkné prezentace, někteří zařadili fotky a videa, jiní si připravili rekvizity a dokonce jsme mohli naživo vidět ukázku výcviku pejska. Právě svým čtyřnohým kamarádem zapůsobila Eliška Hlavatá ze 7. B na obecenstvo a získala první cenu publika. Nejvíce bodů jak z teoretické části, tak i z prezentace své práce získala Lída Kolářová z 8. A a stala se tak vítězkou celé soutěže. 

Všichni účastníci si odnesli pěkné ceny a my gratulujeme. Doufáme, že za dva roky bude účast na soutěži ještě větší.

        

Husovo race 2019
Ukázka z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz