Aktuality 2.st.

Mirakulum (1.A a 6.A)

Ve čtvrtek 20. června jsme jeli do Mirakula. V osm hodin jsme vyjeli autobusem směr Milovice. Nejdříve jsme se prošli kolem praturů a divokých koní a po 9. hodině jsme dorazili k Mirakulu. Tam jsme šli na trampolínu, houpačky a prolézačky. Nakonec jsme šli do Vodního světa. Výlet se nám moc líbil.

6.B a 7.A na vodě

Od pondělí do středy jsme přespávali ve stanech v kempu v Týništi nad Orlicí. První dva dny jsme strávili na vodě a sjížděli jsme Divokou Orlici a spojenou řeku Orlici. Někteří zkušení vodáci, jiní méně, ale zvládli jsme to všichni na výbornou. Byl to prima osvěžující zážitek. Tak AHOJ.

Úterý a středa na Maltě

Opět zdravíme z jazykového pobytu,všichni jsme v pořádku.Ve škole pilně procvičujeme angličtinu.Každý den máme nové téma a učitelé nás rozhodně nešetří. Úterního odpoledne jsme se nemohli dočkat -čekal nás výlet na pláž Golden Bay. Ve středu odpoledne jsme se podívali do překrásného města Mdina s bohatou historií. Nechyběla zastávka na Dingli Cliffs – nejvyšší bod ostrova.

To mě zajímá

Na naší škole proběhla soutěže To mě zajímá, která se koná jednou za dva roky a účastnit se jí mohou žáci druhého stupně. Soutěžící zde představují svůj koníček, své hobby.

Přihlášených bylo více než dost, ale do konce svou práci dotáhlo jen osm nejvytrvalejších. Soutěž má přísná kritéria. Žáci nejdříve vypracují jakousi teoretickou část, kde jsme my porotci hodnotili způsob a úroveň zpracování, originalitu tématu, přínos práce pro ostatní. V Malém sále Záložny následovala prezentace práce před publikem a porotou. Žáci měli nachystané pěkné prezentace, někteří zařadili fotky a videa, jiní si připravili rekvizity a dokonce jsme mohli naživo vidět ukázku výcviku pejska. Právě svým čtyřnohým kamarádem zapůsobila Eliška Hlavatá ze 7. B na obecenstvo a získala první cenu publika. Nejvíce bodů jak z teoretické části, tak i z prezentace své práce získala Lída Kolářová z 8. A a stala se tak vítězkou celé soutěže. 

Všichni účastníci si odnesli pěkné ceny a my gratulujeme. Doufáme, že za dva roky bude účast na soutěži ještě větší.

Okresní kolo Pythagoriády

27. a 28. 5. reprezentovalo 10 žáků naši školu v okresním kole Pythagoriády v Mladé Boleslavi. V kategorii 5. – 6. ročníku se umístil mezi úspěšnými řešiteli Vojtěch Dostál ze 6. B s 11 body ze 14 možných. Anna Cerhová z 5. B získala 9 b a Julie Nevřelová z 5. A 8b ze 14 možných. V úterý nastoupili 4 žáci ze 7. a 8. ročníku. V této kategorii byla úspěšnou řešitelkou Anežka Hájková z 8. A s 11 body z 12 možných.  Lucie Válková ze 7. B měla 8 bodů z 15 možných. Všem žákům patří poděkování za reprezentaci školy a prosazení svých znalostí hlavně mezi konkurenty z víceletých gymnázií. 

Pondělí na Maltě

Tento den nás čekala první cesta do školy. Překvapilo nás příjemné prostředí a ochota všech pracovníků. Obdrželi jsme dárky – tričko a tašku s logem školy ESA. Následoval vstupní test a rozdělení do dvou skupin na úrovně A2 a B1. Někteří byli velmi mile překvapeni ze své úrovně AJ. Náplň hodin je zaměřena zejména na konverzaci. Odpoledne jsme si prohlídli hlavní město Valleta – budovu Parlamentu, Barraka gardens, St. John’s Co-Cathedral a mnoho dalších zajímavých míst.

Víkend na Maltě

SOBOTA 
Zdravíme z Malty. Let byl klidný,přistání pohodové.Ihned po výstupu z letadla nás pohltilo vedro.Na letišti nás přivítal zástupce školy ESA,dostali jsme informační materiály a fotili se na studentské kartičky.Pak už jsme mířili rovnou do rodin.Večer jsme se pobavili na bowlingu.

NEDĚLE
Dnes byl na programu celodenní výlet po ostrově.Nejdříve jsme navštívili jsme 3 historická města Senglea, Cospucia a Vittoriosa. Viděli jsme krásné starodávné centrum,Památník svobody a mnoho dalších zajímavých míst.V poledne následovala prohlídka přímořského městečka Marsaxlokk, kde jsme měli čas na nákup na místním trhu. Poslední zastávkou byla přírodní památka Blue Grotto, pro zájemce byla možnost výletu na lodičkách. A protože bylo dnes opravdu horko,museli jsme se vykoupat ….. 

Školní kolo matematické Pythagoriády

Postup do okresního kola – 10 bodů a více z 15
Magdaléna Zámostná 5. B (13 b)
Václav Suchý 5. B (11 b)
Anna Cerhová 5. B (10 b)
Julie Nevřelová 5. A (11 b)
Lucie Válková 7. B (13 b)
Tadeáš Goc 7. B (11 b)
Vojtěch Dostál 6. B (10 b)
Filip Douša 6. A (10 b)
Anežka Hájková 8. B (11 b)
Ludmila Kolářová 8. A (10 b)

        

Školní akademie
Ukázka z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz