Aktuality 2.st.

Lyžák na Klínovci

Téměř hned po začátku vánočních prázdnin jsme vyrazili na lyžařský zájezd do Krušných hor. Už cesta na místo, kdy silnice v horách byly jeden led, napověděla, že o zážitky s počasím nebude nouze.  Po příjezdu jsme se ubytovali a hned druhý den jsme vyrazili na super upravené sjezdovky. Někdo se zdokonalovat v jízdě na lyžích, někdo na snowboardu a někdo se snowboardem teprve začínal. Ve středu se nám snad poprvé v celé historii stalo, že jsme se nedostali na svah díky nadbytku sněhu J . Areál sice částečně fungoval, ale skibusy se k nám po neprotažené cestě nedostaly. A protože napadlo sněhu opravdu hodně, byl zákaz vstupu i do běžecké stopy. Nedalo se nic dělat a vyrazili jsme na procházku, která se prakticky hned od začátku zvrtla v koulování, házení do sněhu, zahrabování spolužáků sněhem a jiné vypečené sněhové radovánky. Nikdo z přítomných tolik sněhu ještě nezažil. Na závěr dne ještě několik pomocníků s panem řidičem začalo s odhrabováním autobusu. Ve čtvrtek a v pátek jsme se už naštěstí do areálu dostali a mohlo pokračovat ježdění. Po dobrodružném odjezdu z hor jsme se v pátek večer dostali ke škole a mohli o víkendu odpočívat.

Lyžák – 5.den (čtvrtek)

Čtvrtek jsme všichni přežili, super užili svah a za chvilku nás čeká „diskoška“ 😀 

Pokud vše půjde dobře, dorazíme zítra podle plánu mezi čtvrtou a pátou. V průběhu dne budeme informovat. 

 

Lyžák – 4.den

Sníh nám pořád padá a padá. Bohužel až moc… Z toho důvodu je omezen provoz areálu a zrušeny všechny skibusy. Za chvilku vyrážíme na procházku a budeme doufat, že se odpoledne do areálu dostaneme. 
 

Poprvé jsme nelyžovali kvůli nadbytku sněhu… 🙂 Tak jsme si den užili venku … Všichni jsou v pořádku.

Foto:

 

 
 

Praha – město měst

Patří ke všeobecnému vzdělání, že každá Čech zná nejslavnější místa svého hlavního města Prahy. V tomto ohledu nezůstávají pozadu ani žáci 7. A a 7. B, kteří v pondělí 17.12. vyrazili směr Praha. Loni jsme absolvovali královskou cestu z Václavského náměstí, Celetnou ulicí přes Staroměstské náměstí a Karlův most. Letos jsme naopak u Karlova mostu svůj poznávací výlet začínali, pokračovali jsme přes Malou Stranu Nerudovou ulicí až na Pražský hrad. Zážitek byla policejní kontrola u vchodu do Hradu. Nahlédli jsme do Chrámu Sv. Víta, něco dobrého jsme si koupili na hradních vánočních trzích a Starými zámeckými schody jsme seběhli dolů a na parkovišti u Úřadu vlády na nás čekal autobus. Při tom všem jsme se ještě stihli podívat do muzea Karla Zemana, kde žáci se zájmem vyplňovali pracovní listy, luštili frekvenci na rádiu, které jim nakonec prozradilo kód od truhly s pokladem.

V úterý 18. navázali žáci 6. A a 6. B, kteří začínali svou exkurzi na Petříně, odkud měli Prahu jako na dlani a mohli si vše prohlédnout z ptačí perspektivy. Pokračovali na Hrad, Malou Stranu, přes Karlův most až na „Staromák“, kde byly jejich cílem vánoční trhy. Nakupovali, nasávali vánoční atmosféru, užívali si prosincovou Prahu.

Aby si předvánoční Prahu užili i deváťáci, vyrazili do Prahy ve čtvrtek 20. prosince. Navštívili výstavu betlémů a Betlémskou kapli a rovněž se starými pražskými uličkami propletli až na staroměstské vánoční trhy.

Ač promrzlí a unavení, všichni si výlety moc užili.

Mgr. Běla Burkovcová

 

Zájezd do Německa

Ve čtvrtek 6. 12. pořádala ZŠ Husovo náměstí jednodenní výlet do německého Saského Švýcarska. První část našeho výletu vedla na hrad Königstein, po kterém jsme se mohli volně pohybovat a plnit úkoly zadané učiteli. Po zajímavé prohlídce tohoto kamenného hradu jsme navštívili i město Pirna, kde byly naším cílem vánoční trhy. Pěkný den jsme zakončili nákupem na těchto trzích a unaveni jsme se vydali na cestu zpět.

Na výletě se mi nejvíce líbily…

… trhy. Mohli jsme si koupit trdelníky, ale i ovoce obalené v čokoládě, což je prý německá specialita. Potkali jsme tam i Čechy, tak jsme si popovídali i česky.

… kamenná pevnost Königstein, protože jsme tam běhali ve snaze najít odpovědi na otázky, které sice byly jednoduché, ale vše nám komplikovala zima a velká rozloha pevnosti.

… pevnost Königstein a její nezapomenutelné vyhlídky.

… kamenný hrad Königstein, kde jsme museli ve skupinách plnit úkoly a vyhledávat informace.

… vánoční trhy ve městě Pirna, kde jsme si mohli dát dětský nealkoholický svařák, který nám dali do osobního hrnečku – ten jsme si mohli nechat nebo ho vrátit na některém stánku. Nejkrásnější byla ta vánoční atmosféra, kterou jsem si vychutnala s přáteli.

Josef Šolc  a žáci  8.A

 

        

Jazykový pobyt na Maltě

Informace pro rodiče: ZDE

Přihláška: ZDE

Nabídka: ZDE

 

Ukázka z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz