Aktuality 2.st.

Vánoční jarmark

V úterý 10. prosince jste mohli nasát pravou vánoční atmosféru na vánočním jarmarku, který pořádali učitelé a žáci naší školy. Kromě prodeje dětských výrobků jste si mohli koupit i něco dobrého k snědku – cukroví, štrůdly, štoly, buchty, mohli jste se ohřát čajem, punčem nebo i svařákem. Součástí jarmarku bylo i vystoupení pěveckého sboru pod vedením paní učitelky Květoslavy Jaré a dramatického kroužku paní učitelky Jany Loukové.  Doufáme, že si jarmark všichni přítomní užili  a že se příjemně naladili na blížící se Vánoce. Zároveň děkujeme žákům, učitelům i rodičům, kteří se na přípravě nebo organizaci jarmarku podíleli.

Foto + video:

Continue reading

17. listopad a 30 let svobody

Na naší škole jsme oslavy a připomenutí tohoto významného dne pojali vícerým způsobem. Ne všechny aktivity jsou vhodné pro všechny děti a ne všechny děti dokážou porozumět dané problematice v plné míře.
 
Na prvním stupni se žáci revoluci 17.listopadu věnovali v hodinách prvouky a vlastivědy. Žáci třetích, čtvrtých a pátých ročníků se zúčastnili pořadu k 30. výročí sametové revoluce. Seznámili se zde s nejdůležitějšími událostmi novodobých československých dějin počínaje rokem 1939 a významnými osobnostmi bojujícími za mír a svobodu. V pořadu zazněly autentické audiozáznamy a píseň Modlitba pro Martu, jeden ze symbolů sametové revoluce. V závěru pořadu se někteří z žáků pokusili definovat slovo svoboda.

Continue reading

Projektový den v Horkách nad Jizerou

Pod záštitou Středočeského kraje ve spolupráci se SOŠ a SOU Horky nad Jizerou, proběhl ve škole a na pracovištích v Horkách projektový den, kam byli pozváni žáci osmých a devátých ročníků ze ZŠ Husovo náměstí. Žáci si mohli zvolit zaměření jejich práce – cukrařina, kuchař- číšník, zahradník. Nejprve všichni společně absolvovali prohlídku celé školy, naobědvali se a poté se po skupinách rozdělili na jednotlivá pracoviště. Program projektového dne byl vesměs hodnocen velmi pozitivně.

Continue reading

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

V devátých třídách proběhla soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“. Letošní úlohy byly zaměřeny především na kovy, současně měli žáci prokázat znalost chemických značek a vzorců. První místo obsadila L. Kolářová, druhé A. Zvěřina a na třetím místě se umístil J. Drábek. Gratulujeme!

        
Pracovní pozice

Od září 2020 sháníme kvalifikované učitele II. stupně s možností ubytování.

CV na radek.dostal@1-zsbenatky.cz

Info na: 326 316 319

Lyžák 2019 / 2020

Informace: ZDE

Zdravotní způsobilost: ZDE

Prohlášení o seřízení: ZDE

Mikuláš, anděl a čert
Ukázky z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz