Aktuality 1.st.

JaZZové Benátky

ZŠ Husovo náměstí chce touto cestou poděkovat organizaci JaZZové Benátky za sponzorský dar.

V sobotu 24. 6. 2019 se konal festival jazzové hudby a organizátoři výtěžek věnovali naší škole na podporu výuky hudební výchovy. DĚKUJEME!!!!

 

9.A se loučí

Předposlední školní den proběhla na Plajchu tradiční školní slavnost, rozloučení našich deváťáků se spolužáky, s učiteli, prostě se školou.

Večerem provázeli Nikola Portová a Petr Thoss a svých úloh moderátorů se zhostili téměř profesionálně. Uvedli několik žákovských vystoupení (gymnastika, Pomáda, rugby tým, recitace, divadelní představení a další). Mezitím vyučující oceňovali nejlepší sportovce, úspěšné řešitele olympiád a jiných vědomostních soutěží, členy Školního parlamentu, dobrovolníky ze Seniorklubu. Deváťáci se nechali ošerpovat, přednesli poděkování rodičům a osobně poděkovali i všem učitelům, kteří nějakým způsobem zasáhli do jejich vzdělávání na základní škole.

Večer se opravdu vydařil a našim absolventům přejeme hodně štěstí a úspěchů, aby do nové etapy svého života vykročili pravou nohou.

Ozdravný pobyt 1.C a 4. A

Týden od 17. 6. do 21. 6. strávili žáci 1. C a 4. A v krásné přírodě Orlických hor. Dočasným domovem se jim stal útulný hotýlek Na mlýně v obci Cotkytle – Herbortice s perfektně udržovanou zahradou, na které nechybělo dětské hřiště s lanovkou pro menší děti ani travnaté sportovní hřiště, jež se stalo útočištěm čtvrťáků. Krásné počasí umožňovalo nejrůznější venkovní aktivity i pěší túry do okolí. Při celodenním výletě do Štítů si děti pochutnaly na švestkové zmrzlině a dalších pochoutkách v tamní vyhlášené cukrárně. Ozdravný pobyt si všichni užili a v pátek se ve zdraví vrátili domů.

Mirakulum (1.A a 6.A)

Ve čtvrtek 20. června jsme jeli do Mirakula. V osm hodin jsme vyjeli autobusem směr Milovice. Nejdříve jsme se prošli kolem praturů a divokých koní a po 9. hodině jsme dorazili k Mirakulu. Tam jsme šli na trampolínu, houpačky a prolézačky. Nakonec jsme šli do Vodního světa. Výlet se nám moc líbil.

2.A na výletě

Tak…a je čtvrtek, týden utekl jako voda. Posíláme poslední zprávu a zítra už vám vše povyprávíme sami. I když zážitků bylo tolik, že si asi ani na vše nevzpomeneme.
A co jsme dělali dnes? Ráno po snídani jsme naposledy nasadili batohy a vydali se směrem k Horním skalám. Jedná se o skupinu osmi skalních věží. Tady jsme se snažili ulovit poslední „bludišťáky“ a na cestě zpátky nás popoháněl drobný déšť.  
Po obědě jsme odpočívali, koupali se a hráli hry, dokud nás déšť nezahnal do penzionu. Deštivé odpoledne jsme trávili soutěžemi a už známe první vítěze celotýdenní hry. Ani jsem se nenadáli a byla večeře.
Protože se nebe zase rozjasnilo, mohli jsme si připravit táborák a ještě jednou se nadlábnout 😉
Zítra na viděnou, těšíme se na vás, 2.A a kámoši ze 4.B
 
Jak jsme se měli dnes
Ani dnes jsme nezaháleli. Slunečné dopoledne jsme využili k odpočinku na zahradě po včerejším dlouhém dni. Vykoupali jsme se v bazéně a hráli hry.
Po obědě jsme ale zase nasadili batohy a vyrazili směrem k vlakové stanici. Vlakem jsme se přesunuli jednu stanici do Zdislavy. Odtud už to bylo jen kousek do našeho dnešního cíle – ruční papírny Papyrea. 
Tady nás přivítal majitel papírny pan Gorec, který se nám věnoval celé dvě hodiny. Nejenže nám vyprávěl, z čeho je možné papír vyrobit, ale my si ho dokonce mohli i sami vyrobit 😉
Jen chviličku před odjezdem zpátečního vlaku začalo drobně pršet, na chvíli jsme se schovali do vlaku. A pak začala naše dobrodružná cesta domů, na cestu v dešti jsme se moc těšili. Nasadili jsme pláštěnky a vydali se k penzionu. Na konci cesty nás čekala odměna v podobě duhy.
Těšíme se, co nám přinese zítřejší den.
2.A a velcí kluci
 

Dnešní den slovy dětí

Kája Lukeš – „Den byl moc hezký.“

Leošek – „Jeli jsme na výlet vlakem.“

Gábi – „Viděli jsme, co se dřív používalo na nádraží.“ (byli jsme se podívat do malého nádražního muzea v Jablonném v Podjěštědí)

Terka – „Měli tam čepice strojvůdců.“

Ríša – „Na oběd jsme měli řízek s banánem.“  😀 (měli jsme řízek s chlebem, banán byl k svačině)

Terka – „Paní učitelka nám koupila nanuky, protože Leošek bude mít svátek a narozeniny.“

Adrianka – „Byli jsme v bazilice sv. Zdislavy.“

Gábi – „Dozvěděli jsme se něco o sv. Zdislavě.“

Kája Lukeš – „Byli jsme na prohlídce na zámku Lemberk.“

Tom Růžička – „Na zámku jsme vyšlapali na vyhlídkovou zámeckou věž.“

Honza- „Z vyhlídky jsme viděli spoustu kopců.“

Tom Lerch- „Koupili jsme si suvenýry.“

Kája Baťhová – „Zpátky jsme šli pěšky.“

Olda – „Cestou domů jsme viděli dva slepýše.“

Adam Vojtěchovský – „Málem jsem šlápli na dva slepýše. Jeden byl skoro zlatý.“

Kája Kučerová – „Cestou z výletu jsme trhali borůvky, málem jsme z nich měli marmeládu.“ 😀

Kája Baťhová – „Natrhali jsme skoro celý box borůvek.“

Kája Kučerová – „Večer jsme si hráli na hřišti.“

Filda – „Hráli jsme s Tomem freesbee.“

Adrianka –  „Měli jsme dnes dlouhý den.“

Tom Lerch – „Udělali jsme víc jak deset tisíc kroků.“

Kája Baťhová – „Moc se mi tady líbí.“

Gábi – „Moc se mi tady líbí, baví mě soutěžení.“

Adam Rokos – „Byl to můj nejlepší den v životě. “ 😉

.
Dnes jsme byli na celodenním výletě. Naše cesta začala po snídani, kdy jsme se vydali na 2,5 km vzdálené nádraží v Rynolticích. Odtud jsme jeli vlakem do Jablonného v Podještědí, kde jsme navštívili malé nádražní muzeum. Pak jsme se přesunuli na dětské hřiště, kde jsme se najedli. 
V Jablonném jsme navštívili baziliku sv. Zdislavy a sv. Vavřince a vydali se směrem k zámku Lemberk. Cestou jsme se zastavili u Zdislaviny studánky a doplnili vodu. Prohlédli jsme si zámek a vystoupali na zámeckou věž. Z věže jsme se nahrnuli do stánku a nakoupili suvenýry a drobné občerstvení. 
Pak nás čekala cesta zpátky do penzionu. Neodolali jsme všudypřítomnému borůvčí a zdrželi se v lese, vrátili jsme se akorát na večeři.
Po večeři jsme šli ještě ven, kde jsme hráli fotbal, volejbal, apod.
Teď už všichni spíme a sbíráme síly na zítřejší den 😉
 
Ahoj rodino a kamarádi,
 
moc Vás všechny zdravíme z ozdravného pobytu v Rynolticích-Polesí v Lužických horách.
Dnes máme za sebou náročný, ale krásný den.
Po příjezdu k penzionu jsme se nasvačili a pan řidič nás přiblížil k našemu prvnímu cíli – Bílé kameny – kamenní sloni. Zpátky jsme už došli pěšky a cestou jsme se osvěžovali borůvkami. Po návratu do penzionu jsme se rozdělili do pokojů, a pak jsme běželi zahnat hlad na oběd – měli jsme kuřecí vývar a těstoviny s omáčkou a kuřecím masem.
Po obědě jsme si chvilku odpočinuli a vyrazili na zahradu, kde nás čekalo překvapení – bazén, tak jsme se všichni ochladili. Když jsme se vydováděli, vyrazili jsme ještě na nedalekou skálu jménem Havran, ze které byl krásný výhled na celé Rynoltice. Po návratu byl akorát čas večeře – rizoto.
Zítra nás čeká celodenní výlet, tak už ležíme a sbíráme síly na zítra.
Dobrou noc, 2. A + kamarádi ze 4.B 🙂

        

Husovo race 2019
Ukázka z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz