Aktuality 1.st.

Závěrečná slavnost

„Koná se každý rok, tak se bude konat i letos!“

Tohle si řekli žáci devátých ročníků a pustili se do toho. I přes ztížené podmínky způsobené koronakrizí nacvičili deváťáci závěrečnou slavnost. Měli na to míň času než předchozí třídy, organizace počínaje pozvánkami a konče nákupem květin a výrobou dárků byla mnohem složitější. I přes to se jim podařilo zakončit školní rok a svou devítiletou školní docházku důstojně, mile i zábavně.

Všechny přítomné na úvod pozdravil pan starosta Benátek PhDr. Karel Bendl. Celý scénář se točil kolem koronakrize, jak to vlastně vše 11. března začalo, jaké bylo samostudium, jaký to byl báječný pocit, když se všichni dozvěděli o konci karantény, jak se žáci (ne)připravovali na přijímací zkoušky, jak se podle nich vytvářeli testové otázky nebo jak se jim stýskalo po tělocviku.

 Některé okamžiky byly vtipné a jiné zase dojemné. Poté, co se deváťáci nechali ošerpovat svými prvňáčky, poděkovali všem učitelů a předali jim nápadité dárky a květiny. Třídní učitelky naopak poděkovaly dětem a popřály jim hodně štěstí do dalšího studia. Ředitel školy Mgr. Radek Dostál jim doporučil vykročit do nového života pravou nohou. Hezký konec celé slavnosti.

Ne, žádný konec, protože kdosi moudrý řekl, že když něco krásného končí, něco překrásného začíná.

Foto:

Continue reading

Výletní trilogie – pěšky, na koloběžkách nebo na bruslích a na kolech

Na závěr roku jsme udělali tři výlety. Nejdřív to byla pěší procházka se zastávkou na prolézačkách. Další den jsme nasadili brusle nebo skočili na koloběžky a projeli jsme se po cyklostezce na Chrást. Ujeli jsme 10 km, počasí nám přálo a kromě sportovního zážitku a dobré nálady jsme si i zopakovali mnoho z prvouky.
Posledním výletem byl cyklovýlet ( takže tentokrát jsme  opakovali dopravní předpisy). Jeli jsme se podívat na divoké koně. Měli jsme štěstí, zastihli jsme celé stádo v lesíku a dlouho jsme je pozorovali. Na cestě zpět jsme se ještě chvilku projeli v city parku. Dnes jsme ujeli 15 km a skvěle jsme si to užili. 
 
Foto:

Continue reading

Večerní výprava třídy 4.B na benáteckou hvězdárnu

 Ve středu 24.6. jsme podnikli výpravu na benáteckou hvězdárnu, která na den přesně před 40ti lety zahájila svoji činnost.

Výpravy se společně s žáky 4.B zúčastnili i zájemci z řad rodičů a sourozenců.

Přestože odpoledne pršelo, večer se počasí umoudřilo a my jsme si zásluhou pana Štrycha, který nám návštěvu umožnil, mohli prohlédnout Měsíc zblízka, což byl pro všechny zúčastněné nevšední zážitek.

Continue reading

EXKURZE DO FIRMY AKRYLUX

V pátek 21.2.2020 (už je to delší doba) se naše třída vydala na exkurzi do firmy Akrylux.

Majitel pan Jarmil Hrůza nás seznámil  s výrobky, které firma vyrábí od kovových či plastových štítků na dveře až po veliké světelné názvy firem a obchodů.Prohlédli jsme si jednotlivá pracoviště a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí.

Continue reading

Doprava u školy

Vážení rodiče,
každodenní situace s dopravou u školy nás vede k níže uvedené možnosti řešení. Abychom zvýšili bezpečnost dětí a zpřehlednili dopravní situaci před školou, školním dvorem a školní družinou, rozhodli jsme se pokusit ve spolupráci s městem vyřešit vykládání žáků z aut na Husově náměstí. Tato místa mohou být na dobu od 7:00 do 8:00 osazena dopravní značkou zákaz stání. Apelujeme na všechny řidiče, aby do obytné zóny, která začíná u budovy pošty, vůbec nezajížděli.

Prosíme o vyplnění krátkého dotazníku: ZDE

Děkujeme za spolupráci.
Vedení školy

 

 

 

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se uskuteční v úterý 16.6.2020 od 16:00.

Schůzka proběhne ve třech třídách podle rozřazení dětí. Seznam dětí ve třídách bude zveřejněn u vstupu do školy těsně před schůzkou. Z provozních důvodů prosím účast pouze jednoho zákonného zástupce za dítě (pouze zástupce bez dětí). 

Děkujeme. 

Těší se vedení školy a vyučující budoucích prvních tříd

 

Dětský den ve 2. A

První dvě hodiny jsme se pilně učili, a přesto byly děti jako na trní, protože nevěděly, co se bude dít. Čekalo se, až dostane paní učitelka zprávu, abychom mohli vyrazit na tajnou výpravu. Po vyznačené trase jsme se dostali až na hřiště u skautů, kde nás čekal nejtěžší úkol, následně hledání pokladu. Dopoledne se nám líbilo, děkujeme Ondrovi a Filipovi za pomoc s přípravou této akce.

Foto:

Continue reading

        
Domácí příprava

Domácí příprava po dobu mimořádné situace: ZDE

Pracovní pozice

Od září 2020 přijmeme kvalifikované učitele I. stupně s možností ubytování a asistenty pedagoga.

CV na radek.dostal@1-zsbenatky.cz

Info na: 326 316 319

Školní slavnost se uskuteční 29.6.2020 od 18:00

Virtuální prohlídka

O koronaviru jsme se nenudili – VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY ŠKOLY – 1. verze

Ukázky z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz