Aktuality

Exkurze žáků 8. ročníku v MěCKP v Benátkách n. J.

Žáci se dozvěděli náplň práce jednotlivých profesí a zjistili, že tato zaměstnání jsou náročná, ale zároveň jsou velmi potřebná. Osmáci si vyzkoušeli jízdu na kolečkovém křesle (klient centra jim ukázal jízdu na supermoderním vozíku), zájemci si dali změřit tlak a obsah cukru v krvi a také navštívili jednu klientku v jejím bytě. Někteří z těchto žáků již v centru byli a pomáhali při volnočasových aktivitách, jiní se do této práce teprve zapojí. Těšíme se na další společné chvíle.

Plavání třeťáků

Hurá, pojedeme na plavání – takhle se děti radovaly, když se dozvěděly, že budou od středy zase jezdit plavat. Plavecký kurz trvá 5 týdnů a koná se v Brandýse nad Labem.
 
Zážitky z 1.lekce: Bavilo mě soutěžení. Skákali jsme z malého i velkého skokánku. Skákání z velkého skokánku bylo super. Učili jsme se plavat na zádech i na břiše. Plavali jsme s různými pomůckami.  Jednomu cviku říkáme „bába na záchodě“ – to když si sedneme na pěnovou podložku, nohama ji stiskneme – takže tak  trochu sedíme a pádlujeme  rukama.
 

1. schůze školního parlamentu

 

Ve čtvrtek 26.9. 2019 proběhla první schůzka školního parlamentu  v tomto školním roce.

Zástupci tříd 5. – 9. ročníku na svém úvodním setkání projednali následující body:

  • pravidla práce školního parlamentu
  • zvolení členů do funkcí předsedy, místopředsedy, zapisovatele, schvalovatele zápisu
  • informace o plánovaných testech profesní orientace pro žáky 9. tříd
  • parlament chce zkusit ve třídách prosadit, aby si přispěly z třídních fondů na“zasklení“ oken přístřešku na školním dvoře
  • pokračuje diskuse o zákazu používání mobilních telefonů i během přestávek – zástupci provedou ve svých třídách sběr argumentů pro a proti a na příštím setkání je zformulují
  • diskuse o výkladu školního řádu učiteli vs. žáky

Další setkání je plánováno na středu 23.10. 2019.

 

 

Výchova k dobrovolnictví

V letošním školním roce měli žáci 8. a 9. tříd možnost přihlásit se k výuce nového povinně volitelného předmětu Výchova k dobrovolnictví. Na první schůzce, kdy měli žáci psát svá očekávání, se objevilo přání naučit se lépe komunikovat se starými lidmi. Využili jsme znalostí a zkušeností naší školní psycholožky B. Zemanové a pozvali jsme ji na následující vyučovací hodinu. Na ní jsme se dozvěděli, že pracovala jako koordinátorka asi stovky dobrovolníků v motolské nemocnici. Vyprávěla, jaké akce pořádali a dala nám spoustu námětů k práci. Při besedě se žáci ptali na komunikaci se seniory a sami vyprávěli své zážitky. Vymysleli, jaké aktivity by chtěli vyzkoušet a připravili se na spolupráci s klienty MěCKP v Benátkách n. J., kam budou pravidelně docházet. Během těchto návštěv budou během tohoto školního roku předávat svou energii a radost dál.  

BĚH ZÁMECKÝM PARKEM 2019

„Zámečák“ po čtyřicáté

Co? Letos se konal jubilejní 40. ročník Běhu zámeckým parkem, který se za ta léta stal pro Benátčany i pro obyvatele okolních obcí opravdu pojmem. Kdo neběžel „Zámečák“, jako by nebyl.

Kdy? Běželo se ve čtvrtek 26. září. Slavnostní nástup se konal ve tři hodiny odpoledne a pak už postupně běžely děti jednotlivých kategorií. Zhruba v pět hodin moderátorka vyhlásila vítěze.

Kdo? I tentokrát se běhu účastnili žáci ZŠ Husovo náměstí, ZŠ Pražská, ZŠ Otevřeno, ZŠ Předměřice, a ZŠ Chotětov společně s dětmi z Mateřských škol z Benátek a okolí. Překvapilo nás množství nejmladších školkových dětí, které běžely s rodiči – jsou mezi nimi určitě budoucí atletické hvězdy. I když některé děti běžely podobný závod poprvé, daly do toho všechno a mohly se radovat z medailí za účast, vítězové pak z pěkných cen.

Kdo byl u toho? Letos Benátky poctil svou návštěvou známý atlet, desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Choval se velice mile a bezprostředně, snažil se běžce motivovat i uklidňovat. Dokonce si zaběhl dva závody s žáky. Zároveň předával medaile vítězům.

 Dále byli přítomni starosta Benátek nad Jizerou RNDr. Karel Bendl, místostarosta a ředitel ZŠ Husovo náměstí Mgr. Radek Dostál a ředitel ZŠ Pražská Mgr. Jan Novotný, kteří rovněž gratulovali vítězům a předávali ceny.

Nesmíme zapomenout na přítomnost rodičů, prarodičů, kamarádů a ostatních fanoušků, kteří dokázali vytvořit báječnou atmosféru.

Co bylo navíc? Letos jsme připravili novinku, a to otevřenou kategorii, do které se mohl přihlásit každý, kdo měl zrovna chuť poměřit si síly s ostatními. Běželo asi dvacet dospěláků, kteří si závod evidentně užili.

Kdo vyhrál? Kompletní výsledkové listiny jsou k vidění na webu ZŠ Husovo náměstí. V kategorii dívek zvítězila ZŠ Pražská, pohár pro kategorii chlapců si vystaví ZŠ Husovo náměstí

Všem závodníkům patří velká gratulace, všem organizátorům velký dík. Už teď se těšíme na příští rok.

 

Výsledky letošního 40. ročníku BĚHU ZÁMECKÝM PARKEM najdete zde: ZDE

Výsledky předškoláku: ZDE

Foto + video:

Continue reading

„ Poznejme se“ – Společný výlet 1. a 9. ročníků do Mirakula

Žáci devátých ročníků se zhostili své role patrona velice zodpovědně. V pátek 13. září vyrazily třídy společně do zábavního parku u Milovic, kde strávili společně příjemné slunečné dopoledne. Nejen, že měli prostor se více poznat, ale zároveň si užili spoustu legrace na trampolínách, klouzačkách, prolézačkách a jiných atrakcích.

        

Pracovní pozice

Od září 2020 sháníme kvalifikované učitele II. stupně s možností ubytování.

CV na radek.dostal@1-zsbenatky.cz

Info na: 326 316 319

Husovo race 2019
Ukázka z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz