Aktuality

Závěrečná slavnost

„Koná se každý rok, tak se bude konat i letos!“

Tohle si řekli žáci devátých ročníků a pustili se do toho. I přes ztížené podmínky způsobené koronakrizí nacvičili deváťáci závěrečnou slavnost. Měli na to míň času než předchozí třídy, organizace počínaje pozvánkami a konče nákupem květin a výrobou dárků byla mnohem složitější. I přes to se jim podařilo zakončit školní rok a svou devítiletou školní docházku důstojně, mile i zábavně.

Všechny přítomné na úvod pozdravil pan starosta Benátek PhDr. Karel Bendl. Celý scénář se točil kolem koronakrize, jak to vlastně vše 11. března začalo, jaké bylo samostudium, jaký to byl báječný pocit, když se všichni dozvěděli o konci karantény, jak se žáci (ne)připravovali na přijímací zkoušky, jak se podle nich vytvářeli testové otázky nebo jak se jim stýskalo po tělocviku.

 Některé okamžiky byly vtipné a jiné zase dojemné. Poté, co se deváťáci nechali ošerpovat svými prvňáčky, poděkovali všem učitelů a předali jim nápadité dárky a květiny. Třídní učitelky naopak poděkovaly dětem a popřály jim hodně štěstí do dalšího studia. Ředitel školy Mgr. Radek Dostál jim doporučil vykročit do nového života pravou nohou. Hezký konec celé slavnosti.

Ne, žádný konec, protože kdosi moudrý řekl, že když něco krásného končí, něco překrásného začíná.

Foto:

Continue reading

Výlet k Máchovu jezeru

Ve čtvrtek 18. 6. jsme s naší třídou vyrazili na výlet k Máchovu jezeru. Jeli jsme autobusem a pan řidič nás dovezl pod Bezděz. Odtud jsme pokračovali pěšky směr „Mácháč“. Cestou jsme se stavili na výborné zmrzlině a od paní zmrzlinářky jsme dostali navíc úkol – vyřešit těžkou hádanku, což se nám nepodařilo.. J

Když jsme došli k jezeru, začalo pršet. Pár odvážlivců se šlo vykoupat, ale většina z nás zůstala na břehu. Poté co přestalo pršet, jsme pokračovali v cestě. Na zpáteční cestě jsme překonávali překážku a přelézali skál(k)u. Nakonec jsme ale ten kousek přebrodili vodou. Když jsme to celé zvládli a zdolali, začalo zase pršet. Naštěstí jsme to měli už jen kousek k autobusu. Výlet jsme si užili, i když jsme všichni úplně zmokli.

Foto:

Continue reading

Výlet 8.A + 8.B

Poslední červnový pátek vyrazily třídy 8.A a 8.B na výlet k hradu Kost. Všichni očekávali krásné letní počasí, koupání, klobáska, prostě pohodový den. Místo toho nás bohužel čekala zamračená obloha a vytrvalý déšť. Veseckým Plakánkem byl průchod možný jen na vlastní nebezpečí, tak jsme to raději otočili, došli do Libošovic, kde jsme se na chvíli schovali pod střechu na terase hospody. Protože podle předpovědi počasí mělo pršet víc a víc, odvážně jsme vyrazili dál. Prokopským údolím, cestou necestou, blátem a vodou, obutí i bosi jsme došli až na Kost. No, zážitek nemusí být vždy pozitivní, hlavně když je intenzivní. Na fotkách ale vidíte, že i přes nepřízeň počasí se děti bavily.

Foto:

Continue reading

Výlet na Valečov

Po březnovém zavření školy kvůli koronaviru jsme se sešli my, šesťáci, v pátek 19.6 2020 a jeli na výlet na zříceninu hradu Valečov.

Na Valečov jsme jeli autobusem a měli tam prohlídku po zřícenině hradu, který byl postaven na počátku 14. století na pískovcové skále jako skalní hrad. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací, např. to, že hrad založili Valečovští z Valečova, také nám průvodce vyprávěl o mučení a chamtivé hradní paní Magdaléně.

Počasí nám sice moc nepřálo, ale my byli rádi, že jsme se po dlouhé době se  spolužáky opět viděli.

Klára Krejčíková, 6.A

Výletní trilogie – pěšky, na koloběžkách nebo na bruslích a na kolech

Na závěr roku jsme udělali tři výlety. Nejdřív to byla pěší procházka se zastávkou na prolézačkách. Další den jsme nasadili brusle nebo skočili na koloběžky a projeli jsme se po cyklostezce na Chrást. Ujeli jsme 10 km, počasí nám přálo a kromě sportovního zážitku a dobré nálady jsme si i zopakovali mnoho z prvouky.
Posledním výletem byl cyklovýlet ( takže tentokrát jsme  opakovali dopravní předpisy). Jeli jsme se podívat na divoké koně. Měli jsme štěstí, zastihli jsme celé stádo v lesíku a dlouho jsme je pozorovali. Na cestě zpět jsme se ještě chvilku projeli v city parku. Dnes jsme ujeli 15 km a skvěle jsme si to užili. 
 
Foto:

Continue reading

Poslední školní výlet 9A – Motokáry

Poslední společný školní výlet si žáci 9.A užili vskutku parádně. Jelikož poctivě sbírali starý papír a činili se i v dalších třídních akcích, našetřili si dostatek peněz. Mohli si tak dovolit zakončit školní docházku netradiční zábavou, a to výletem na motokáry do Prahy. Zazávodili si na dráze vnitřní i venkovní a jízdy to byly opravdu divoké. Na příjemně strávené dopoledne jsme si všichni odnesli hezkou vzpomínku.         

Večerní výprava třídy 4.B na benáteckou hvězdárnu

 Ve středu 24.6. jsme podnikli výpravu na benáteckou hvězdárnu, která na den přesně před 40ti lety zahájila svoji činnost.

Výpravy se společně s žáky 4.B zúčastnili i zájemci z řad rodičů a sourozenců.

Přestože odpoledne pršelo, večer se počasí umoudřilo a my jsme si zásluhou pana Štrycha, který nám návštěvu umožnil, mohli prohlédnout Měsíc zblízka, což byl pro všechny zúčastněné nevšední zážitek.

Continue reading

        
Domácí příprava

Domácí příprava po dobu mimořádné situace: ZDE

Pracovní pozice

Od září 2020 přijmeme kvalifikované učitele I. stupně s možností ubytování a asistenty pedagoga.

CV na radek.dostal@1-zsbenatky.cz

Info na: 326 316 319

Školní slavnost se uskuteční 29.6.2020 od 18:00

Virtuální prohlídka

O koronaviru jsme se nenudili – VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY ŠKOLY – 1. verze

Ukázky z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: mm9mjmm
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz