Aktuality dr.

1 2 3 5

Vánoční jarmark

V úterý 10. prosince jste mohli nasát pravou vánoční atmosféru na vánočním jarmarku, který pořádali učitelé a žáci naší školy. Kromě prodeje dětských výrobků jste si mohli koupit i něco dobrého k snědku – cukroví, štrůdly, štoly, buchty, mohli jste se ohřát čajem, punčem nebo i svařákem. Součástí jarmarku bylo i vystoupení pěveckého sboru pod vedením paní učitelky Květoslavy Jaré a dramatického kroužku paní učitelky Jany Loukové.  Doufáme, že si jarmark všichni přítomní užili  a že se příjemně naladili na blížící se Vánoce. Zároveň děkujeme žákům, učitelům i rodičům, kteří se na přípravě nebo organizaci jarmarku podíleli.

Foto + video:

Continue reading

Vyjádření nejen pedagogických pracovníků školy k situaci ve školství a středeční stávce

Středeční stávku (6.11.2019) organizovanou Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství jsme nepodpořili z jasného důvodu – narychlo pořádaná akce s nejasným cílem.
 
To ale neznamená, že jsme spokojeni se stavem českého školství. Jako problematické vnímáme tyto body:
 
  • Mladí učitelé nepřicházejí, protože jejich platy neodpovídají platům ostatních vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců
  • Odměňování nepedagogů (nelze sehnat kuchařku, uklízečku …)
  • Souhlasíme s posílením nenárokové složky platu (možnost ocenění mimořádně aktivních zaměstnanců
  • Nesmyslná administrativa (počínaje vedením – výkazy …, konče učiteli – projekty, dokumentace…)
  • Dorovnávání rozpočtů školy z různých projektů (psychologové, pomůcky, vybavení učeben, mapy, učebnice, notebooky a jiná zařízení, … od státu přímo cca 300 tisíc ročně, již před sedmi lety to bylo více)
  • Současný systém inkluzivního vzdělávání

Scan podpisového archu s vyjádřením: ZDE

Valná hromada

Jménem spolku Rodiče dětem při ZŠ Husovo náměstí Benátky nad Jizerou srdečně zvu všechny členy na valnou hromadu, která se koná dne 19. listopadu 2019 od 19,30 hodin v restauraci Šťastný Hroch, Raabova ulice 108, Benátky nad Jizerou.

Těším se na viděnou.

Ing. Jana Nopová, předseda spolku

BĚH ZÁMECKÝM PARKEM 2019

„Zámečák“ po čtyřicáté

Co? Letos se konal jubilejní 40. ročník Běhu zámeckým parkem, který se za ta léta stal pro Benátčany i pro obyvatele okolních obcí opravdu pojmem. Kdo neběžel „Zámečák“, jako by nebyl.

Kdy? Běželo se ve čtvrtek 26. září. Slavnostní nástup se konal ve tři hodiny odpoledne a pak už postupně běžely děti jednotlivých kategorií. Zhruba v pět hodin moderátorka vyhlásila vítěze.

Kdo? I tentokrát se běhu účastnili žáci ZŠ Husovo náměstí, ZŠ Pražská, ZŠ Otevřeno, ZŠ Předměřice, a ZŠ Chotětov společně s dětmi z Mateřských škol z Benátek a okolí. Překvapilo nás množství nejmladších školkových dětí, které běžely s rodiči – jsou mezi nimi určitě budoucí atletické hvězdy. I když některé děti běžely podobný závod poprvé, daly do toho všechno a mohly se radovat z medailí za účast, vítězové pak z pěkných cen.

Kdo byl u toho? Letos Benátky poctil svou návštěvou známý atlet, desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Choval se velice mile a bezprostředně, snažil se běžce motivovat i uklidňovat. Dokonce si zaběhl dva závody s žáky. Zároveň předával medaile vítězům.

 Dále byli přítomni starosta Benátek nad Jizerou RNDr. Karel Bendl, místostarosta a ředitel ZŠ Husovo náměstí Mgr. Radek Dostál a ředitel ZŠ Pražská Mgr. Jan Novotný, kteří rovněž gratulovali vítězům a předávali ceny.

Nesmíme zapomenout na přítomnost rodičů, prarodičů, kamarádů a ostatních fanoušků, kteří dokázali vytvořit báječnou atmosféru.

Co bylo navíc? Letos jsme připravili novinku, a to otevřenou kategorii, do které se mohl přihlásit každý, kdo měl zrovna chuť poměřit si síly s ostatními. Běželo asi dvacet dospěláků, kteří si závod evidentně užili.

Kdo vyhrál? Kompletní výsledkové listiny jsou k vidění na webu ZŠ Husovo náměstí. V kategorii dívek zvítězila ZŠ Pražská, pohár pro kategorii chlapců si vystaví ZŠ Husovo náměstí

Všem závodníkům patří velká gratulace, všem organizátorům velký dík. Už teď se těšíme na příští rok.

 

Výsledky letošního 40. ročníku BĚHU ZÁMECKÝM PARKEM najdete zde: ZDE

Výsledky předškoláku: ZDE

Foto + video:

Continue reading

1 2 3 5
        
Pracovní pozice

Od září 2020 sháníme kvalifikované učitele II. stupně s možností ubytování.

CV na radek.dostal@1-zsbenatky.cz

Info na: 326 316 319

Lyžák 2019 / 2020

Informace: ZDE

Zdravotní způsobilost: ZDE

Prohlášení o seřízení: ZDE

Mikuláš, anděl a čert
Ukázky z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz