admin

Mirakulum (1.A a 6.A)

Ve čtvrtek 20. června jsme jeli do Mirakula. V osm hodin jsme vyjeli autobusem směr Milovice. Nejdříve jsme se prošli kolem praturů a divokých koní a po 9. hodině jsme dorazili k Mirakulu. Tam jsme šli na trampolínu, houpačky a prolézačky. Nakonec jsme šli do Vodního světa. Výlet se nám moc líbil.

2.A na výletě

Jak jsme se měli dnes
Ani dnes jsme nezaháleli. Slunečné dopoledne jsme využili k odpočinku na zahradě po včerejším dlouhém dni. Vykoupali jsme se v bazéně a hráli hry.
Po obědě jsme ale zase nasadili batohy a vyrazili směrem k vlakové stanici. Vlakem jsme se přesunuli jednu stanici do Zdislavy. Odtud už to bylo jen kousek do našeho dnešního cíle – ruční papírny Papyrea. 
Tady nás přivítal majitel papírny pan Gorec, který se nám věnoval celé dvě hodiny. Nejenže nám vyprávěl, z čeho je možné papír vyrobit, ale my si ho dokonce mohli i sami vyrobit 😉
Jen chviličku před odjezdem zpátečního vlaku začalo drobně pršet, na chvíli jsme se schovali do vlaku. A pak začala naše dobrodružná cesta domů, na cestu v dešti jsme se moc těšili. Nasadili jsme pláštěnky a vydali se k penzionu. Na konci cesty nás čekala odměna v podobě duhy.
Těšíme se, co nám přinese zítřejší den.
2.A a velcí kluci
 

Dnešní den slovy dětí

Kája Lukeš – „Den byl moc hezký.“

Leošek – „Jeli jsme na výlet vlakem.“

Gábi – „Viděli jsme, co se dřív používalo na nádraží.“ (byli jsme se podívat do malého nádražního muzea v Jablonném v Podjěštědí)

Terka – „Měli tam čepice strojvůdců.“

Ríša – „Na oběd jsme měli řízek s banánem.“  😀 (měli jsme řízek s chlebem, banán byl k svačině)

Terka – „Paní učitelka nám koupila nanuky, protože Leošek bude mít svátek a narozeniny.“

Adrianka – „Byli jsme v bazilice sv. Zdislavy.“

Gábi – „Dozvěděli jsme se něco o sv. Zdislavě.“

Kája Lukeš – „Byli jsme na prohlídce na zámku Lemberk.“

Tom Růžička – „Na zámku jsme vyšlapali na vyhlídkovou zámeckou věž.“

Honza- „Z vyhlídky jsme viděli spoustu kopců.“

Tom Lerch- „Koupili jsme si suvenýry.“

Kája Baťhová – „Zpátky jsme šli pěšky.“

Olda – „Cestou domů jsme viděli dva slepýše.“

Adam Vojtěchovský – „Málem jsem šlápli na dva slepýše. Jeden byl skoro zlatý.“

Kája Kučerová – „Cestou z výletu jsme trhali borůvky, málem jsme z nich měli marmeládu.“ 😀

Kája Baťhová – „Natrhali jsme skoro celý box borůvek.“

Kája Kučerová – „Večer jsme si hráli na hřišti.“

Filda – „Hráli jsme s Tomem freesbee.“

Adrianka –  „Měli jsme dnes dlouhý den.“

Tom Lerch – „Udělali jsme víc jak deset tisíc kroků.“

Kája Baťhová – „Moc se mi tady líbí.“

Gábi – „Moc se mi tady líbí, baví mě soutěžení.“

Adam Rokos – „Byl to můj nejlepší den v životě. “ 😉

.
Dnes jsme byli na celodenním výletě. Naše cesta začala po snídani, kdy jsme se vydali na 2,5 km vzdálené nádraží v Rynolticích. Odtud jsme jeli vlakem do Jablonného v Podještědí, kde jsme navštívili malé nádražní muzeum. Pak jsme se přesunuli na dětské hřiště, kde jsme se najedli. 
V Jablonném jsme navštívili baziliku sv. Zdislavy a sv. Vavřince a vydali se směrem k zámku Lemberk. Cestou jsme se zastavili u Zdislaviny studánky a doplnili vodu. Prohlédli jsme si zámek a vystoupali na zámeckou věž. Z věže jsme se nahrnuli do stánku a nakoupili suvenýry a drobné občerstvení. 
Pak nás čekala cesta zpátky do penzionu. Neodolali jsme všudypřítomnému borůvčí a zdrželi se v lese, vrátili jsme se akorát na večeři.
Po večeři jsme šli ještě ven, kde jsme hráli fotbal, volejbal, apod.
Teď už všichni spíme a sbíráme síly na zítřejší den 😉
 
Ahoj rodino a kamarádi,
 
moc Vás všechny zdravíme z ozdravného pobytu v Rynolticích-Polesí v Lužických horách.
Dnes máme za sebou náročný, ale krásný den.
Po příjezdu k penzionu jsme se nasvačili a pan řidič nás přiblížil k našemu prvnímu cíli – Bílé kameny – kamenní sloni. Zpátky jsme už došli pěšky a cestou jsme se osvěžovali borůvkami. Po návratu do penzionu jsme se rozdělili do pokojů, a pak jsme běželi zahnat hlad na oběd – měli jsme kuřecí vývar a těstoviny s omáčkou a kuřecím masem.
Po obědě jsme si chvilku odpočinuli a vyrazili na zahradu, kde nás čekalo překvapení – bazén, tak jsme se všichni ochladili. Když jsme se vydováděli, vyrazili jsme ještě na nedalekou skálu jménem Havran, ze které byl krásný výhled na celé Rynoltice. Po návratu byl akorát čas večeře – rizoto.
Zítra nás čeká celodenní výlet, tak už ležíme a sbíráme síly na zítra.
Dobrou noc, 2. A + kamarádi ze 4.B 🙂

6.B a 7.A na vodě

Od pondělí do středy jsme přespávali ve stanech v kempu v Týništi nad Orlicí. První dva dny jsme strávili na vodě a sjížděli jsme Divokou Orlici a spojenou řeku Orlici. Někteří zkušení vodáci, jiní méně, ale zvládli jsme to všichni na výbornou. Byl to prima osvěžující zážitek. Tak AHOJ.

Úterý a středa na Maltě

Opět zdravíme z jazykového pobytu,všichni jsme v pořádku.Ve škole pilně procvičujeme angličtinu.Každý den máme nové téma a učitelé nás rozhodně nešetří. Úterního odpoledne jsme se nemohli dočkat -čekal nás výlet na pláž Golden Bay. Ve středu odpoledne jsme se podívali do překrásného města Mdina s bohatou historií. Nechyběla zastávka na Dingli Cliffs – nejvyšší bod ostrova.

To mě zajímá

Na naší škole proběhla soutěže To mě zajímá, která se koná jednou za dva roky a účastnit se jí mohou žáci druhého stupně. Soutěžící zde představují svůj koníček, své hobby.

Přihlášených bylo více než dost, ale do konce svou práci dotáhlo jen osm nejvytrvalejších. Soutěž má přísná kritéria. Žáci nejdříve vypracují jakousi teoretickou část, kde jsme my porotci hodnotili způsob a úroveň zpracování, originalitu tématu, přínos práce pro ostatní. V Malém sále Záložny následovala prezentace práce před publikem a porotou. Žáci měli nachystané pěkné prezentace, někteří zařadili fotky a videa, jiní si připravili rekvizity a dokonce jsme mohli naživo vidět ukázku výcviku pejska. Právě svým čtyřnohým kamarádem zapůsobila Eliška Hlavatá ze 7. B na obecenstvo a získala první cenu publika. Nejvíce bodů jak z teoretické části, tak i z prezentace své práce získala Lída Kolářová z 8. A a stala se tak vítězkou celé soutěže. 

Všichni účastníci si odnesli pěkné ceny a my gratulujeme. Doufáme, že za dva roky bude účast na soutěži ještě větší.

Okresní kolo Pythagoriády

27. a 28. 5. reprezentovalo 10 žáků naši školu v okresním kole Pythagoriády v Mladé Boleslavi. V kategorii 5. – 6. ročníku se umístil mezi úspěšnými řešiteli Vojtěch Dostál ze 6. B s 11 body ze 14 možných. Anna Cerhová z 5. B získala 9 b a Julie Nevřelová z 5. A 8b ze 14 možných. V úterý nastoupili 4 žáci ze 7. a 8. ročníku. V této kategorii byla úspěšnou řešitelkou Anežka Hájková z 8. A s 11 body z 12 možných.  Lucie Válková ze 7. B měla 8 bodů z 15 možných. Všem žákům patří poděkování za reprezentaci školy a prosazení svých znalostí hlavně mezi konkurenty z víceletých gymnázií. 

        

Školní akademie
Ukázka z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz