admin

Vánoční jarmark

V úterý 10. prosince jste mohli nasát pravou vánoční atmosféru na vánočním jarmarku, který pořádali učitelé a žáci naší školy. Kromě prodeje dětských výrobků jste si mohli koupit i něco dobrého k snědku – cukroví, štrůdly, štoly, buchty, mohli jste se ohřát čajem, punčem nebo i svařákem. Součástí jarmarku bylo i vystoupení pěveckého sboru pod vedením paní učitelky Květoslavy Jaré a dramatického kroužku paní učitelky Jany Loukové.  Doufáme, že si jarmark všichni přítomní užili  a že se příjemně naladili na blížící se Vánoce. Zároveň děkujeme žákům, učitelům i rodičům, kteří se na přípravě nebo organizaci jarmarku podíleli.

Foto:

3. schůze školního parlamentu

Ve čtvrtek 21.11. 2019 proběhla třetí schůzka školního parlamentu v tomto školním roce.
 
Zástupci tříd 5. – 9. ročníku na svém třetím setkání projednali následující body:
  •  diskuze o zmírnění omezení používání mobilních telefonů ve škole
  • na příští schůzi byl pozván ředitel školy, aby s ním mohli zástupci žáků o této věci diskutovat
  • respektování x nerespektování školního řádu
 
Další setkání je plánováno na středu 18.12. 2019.

17. listopad a 30 let svobody

Na naší škole jsme oslavy a připomenutí tohoto významného dne pojali vícerým způsobem. Ne všechny aktivity jsou vhodné pro všechny děti a ne všechny děti dokážou porozumět dané problematice v plné míře.
 
Na prvním stupni se žáci revoluci 17.listopadu věnovali v hodinách prvouky a vlastivědy. Žáci třetích, čtvrtých a pátých ročníků se zúčastnili pořadu k 30. výročí sametové revoluce. Seznámili se zde s nejdůležitějšími událostmi novodobých československých dějin počínaje rokem 1939 a významnými osobnostmi bojujícími za mír a svobodu. V pořadu zazněly autentické audiozáznamy a píseň Modlitba pro Martu, jeden ze symbolů sametové revoluce. V závěru pořadu se někteří z žáků pokusili definovat slovo svoboda.

Continue reading

O včelách

Kuba a Honza z 2.B chodí na včelařský kroužek. O hodině prvouky se s námi ve třídě podělili o zkušenosti a zajímavosti kolem včel. Krásně a poutavě nám vyprávěli, jak to v takovém úle vypadá, co se v něm děje a jak musí být opatrní při práci s včelami. Na ukázku přinesli i celý oblek pro včelaře a další pomůcky. Dětem se vyprávění moc líbilo a stále klukům kladly další a další otázky. 
Foto:
 

Continue reading

Matematiky se v 2.B nebojíme

Učíme se počítat zatím jenom do stovky, a abychom si sčítání a odčítání více procvičili, zařídili jsme si ve třídě  „obchod“ se zbožím. Máme papírové peníze a chodíme nakupovat. I prodavač musí umět dobře počítat. 
Připravujeme se tak do života, nic není zadarmo a také se nenecháme ošidit.
Foto:

Continue reading

        
Pracovní pozice

Od září 2020 sháníme kvalifikované učitele II. stupně s možností ubytování.

CV na radek.dostal@1-zsbenatky.cz

Info na: 326 316 319

Lyžák 2019 / 2020

Informace: ZDE

Zdravotní způsobilost: ZDE

Prohlášení o seřízení: ZDE

Mikuláš, anděl a čert
Ukázky z fotogalerie
Adresa

ZŠ Benátky nad Jizerou
Husovo náměstí 55
294 71 Benátky nad Jizerou

GPS
50.2915497N, 14.8244208E

IČ: 70997501
IZO: 102326657
RED_IZO: 600049078
Datová schránka: kq48uo
č.ú.: 51-6902130207/0100

Podatelna
sekretariat@1-zsbenatky.cz